Business Centers Barcelona

BUSINESS CENTER BARCELONA

Què és un hub d’emprenedoria?

En un recent article us explicàvem que és el coworking, un terme que ha guanyat visibilitat en els últims anys i que es refereix al lloguer d’un espai de treball de dimensions reduïdes compartit amb altres professionals.

Els coworking en el futur seran els nous HUB empresarials, un espai on els emprenedors treballen, col·laboren i creen sinergies per formar part d’una comunitat amb uns objectius similars.

Altrament podríem definir un HUB com un meet point per a empreses, emprenedors i autònoms que coneixen els avantatges de la convivència i volen desenvolupar projectes de gran envergadura.

Tot això s’aconsegueix impulsant xerrades, tallers, laboratoris d’innovació, etc. A diferència del que pugui semblar, no es tracta només d’un conjunt d’oficines a l’ús, sinó d’un espai dissenyat perquè aquests emprenedors acudeixin a treballar a un lloc atractiu i interactuïn amb la resta dels usuaris.

La missió dels ‘hubs’ és crear un espai on els emprenedors creen sinergies, col·laboren i formen una comunitat

LLOGUER DESPATX BARCELONA

Si comences en un negoci és una opció molt interessant a l’hora de reduir despeses. És més barat que llogar unes instal·lacions, ia més, té l’atractiu de poder participar en les activitats i els ‘networkings’ que afavoreixen sinergies per enriquir el projecte.

En el nostre centre de negocis a Barcelona disposem de línia de telèfon i internet, mitjançant wifi, llum i aigua. Es tracta d’una indubtable avantatge, ja que pots començar el desenvolupament del teu negoci res més formalitzar el lloguer, sense esperes a que et connectin la llum, el telèfon o la connexió a Internet.

A més, tenim a l’abast dels usuaris les últimes tecnologies, així com sistemes de comunicació avançats. Les oficines virtuals estan equipades amb la més alta tecnologia, i li ofereix l’opció de realitzar la connexió via XDSI o IP a través de fibra òptica.

VEURE MÉS: CONEIX TOTS ELS SERVEIS QUE OFEREIX EL NOSTRE  BUSINESS CENTER BARCELONA

INNOVACIÓ A BARCELONA

Amb l’augment exponencial de coworkings que s’ha generat en els darrers anys, les empreses, els autònoms i els nous emprenedors, a poc a poc es decanten per assentar-se en espais que siguin dinàmics per als seus negocis. És per això que la gran majoria deixa de banda les tradicionals estructures empresarials de treball, sumant-se de forma progressiva al fenomen coworking.

Quin és el perfil d’empreses que opten per un HUB Empresarial?

Gairebé qualsevol empresa es pot adaptar a un HUB Empresarial, si bé la gran majoria estan lligades a la tecnologia, agències de màrqueting i comunicació, estudis de disseny i arquitectura.

Destaquen per tenir estructures bastants flexibles, permetent adaptar-se perfectament a l’entorn i accelerant el seu creixement en menys temps que una empresa tradicional.

Encara que pugui semblar que l’inquilí habitual d’un coworking és un freelancer, entrepreneur o startup, cada vegada més perfils professionals opten per aquesta variant tan flexible, versàtil i econòmica. Solem trobar perfils com a autònoms, professionals, estudiants i qualsevol persona que té una idea de negoci i comença a treballar-hi.

En els nostres centres de negocis i coworking els clients s’interrelacionen durant la jornada laboral i gaudeixen d’un ambient més distès en les jornades de networking i afterworks que organitzem.

El nostre Centre de Negocis a Barcelona disposa de sales de reunions, videoconferències, formació, traductors i les últimes tecnologies

Què busca una companyia en un HUB empresarial

  • Augmentar la productivitat
  • Reduir costos d’estructura i despeses fixes (Llum, aigua, internet …)
  • Motivació dels seus empleats
  • Major sensació de professionalitat en situar en un lloc privilegiat
  • Solucions en comú a les necessitats de les empreses
  • Compartir sinergies i networking actiu

LLOGUER SALES DE REUNIONS A BARCELONA

La influència dels HUB empresarials pot arribar a ser de tal magnitud que converteixen els llocs on s’instal·len en centres punters per emprendre. De vegades fins i tot s’ha vinculat a regions senceres on està creixent un ecosistema de companyies innovadores, especialment en la branca IT.

Les nostres oficines a Barcelona estan situades al Passeig de Gràcia i Carrer Còrsega, al cor de Barcelona. És important per a les empreses que s’instal·len en un centre de negocis la imatge de professionalitat que transmeten als seus clients a l’estar localitzats en una zona privilegiada, oferint un valor afegit pel que fa a la imatge corporativa.

VEURE MÉS. QUINA ÉS LA UBICACIÓ IDEAL D’UN CENTRE DE NEGOCIS?

Aquests ecosistemes són el futur de les empreses, el desenvolupament professional i l’èxit empresarial. Ningú dubte que en el futur el creixement dels entorns col·laboratius seguirà en auge, una vegada que les empreses entenguin el propòsit i els beneficis dels HUBS, una necessitat del mercat laboral.

PER QUÈ SOM DIFERENTS?

Oferim més serveis que altres centres de negocis a Barcelona.

També destacar el nostre compromís amb les empreses que formen part de l’ecosistema del centre i el nostre tracte proper amb els nostres clients.

LA TARIFA: Consulta aquí les nostres ofertes del mes

FES UN COP D’ULL AQUÍ A LES NOSTRES INSTAL·LACIONS

JA CONFIEN EN NOSALTRES

Més de 100 professionals ja treballen en els nostres centres.  Vols ser un d’ells?

VINA A VISITAR-NOS SENSE COMPROMÍS:

Carrer Còrsega 299. Telèfon 932 386 710

Passeig de Gràcia,  12, 1ª. Telèfono 934 920 350

¡T’ esperem!

Demana cita escrivint un correu a info@businesscenters.cat o trucant al 932.386.710

I per estar al dia de la nostra activitat segueix-nos a:

  • Twitter @BusinessC­cat,
  • Facebook @Corcegabusinesscenters
  • Instagram corcegabusinesscenters

Deixeu un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Si continues navegant per aquest lloc web, acceptes utilitzar les galetes. més informació

La configuració de les galetes d'aquesta web està definida com a "permet galetes" per poder oferir-te una millor experiència de navegació. Si continues utilitzant aquest lloc web sense canviar la configuració de galetes o bé cliques a "Acceptar" entendrem que hi estàs d'acord.

Tanca